Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Typy útočníků

Dr. A. Nicholas Groth, autor textu „Men Who Rape: The Psychology of the Offender“ (Muži kteří znásilňují: Psychologie pachatele) rozlišuje čtyři typy útočníků.

1. Silový – rozhodný násilník „Chlapák“

Toto je nejčastější typ útočníka a asi 40% znásilnění pochází právě od těchto mužů. Je to muž, který vyznává „mužské hodnoty“. Setkáte se s ním v barech, mohou to být například fandové sportovních klubů apod., kde tito muži chtějí demonstrovat svoji sílu a autoritu. Cílem takového útočníka nebývá zabití ale právě potřeba dokazovat (sám sobě nebo ostatním) si svou mužnost. Tyto útočníky verbální obrana ani pláč či nářek od jejich činu neodradí. Je nutný útěk, použití prostředků obrany a nebo rozhodná fyzická obrana.

2. Silový – pasivní násilník „Chudák“

Tito muži nemají dostatek sebedůvěry pro navázání vztahu se ženou. Takoví útočníci často pochází ze sociální blízkosti oběti. Svoji oběť předem znají a delší dobu sledují. Je možné se ubránit hlasitým křikem, prosbami nebo hrozbami. Jedná se o nejméně násilný typ. Násilník si často chce odnést trofeje svého činu, nebo si dokonce své činy zaznamenává v osobním deníku. Podíl asi 27 % nahlášených znásilnění. Průměrná inteligence.

3. Agresivní – odvetný násilník „Mstitel“

Tento typ je zodpovědný asi za 28 % znásilnění. Tento typ útočníka má impulsivní chování a zlostné patologické projevy. Nevybírá si konkrétní oběti ale cítí nenávist k ženám obecně a proto se na nich „mstí“. Jeho útoky jsou surové a odpovídají jeho obvykle nízké inteligenci. Jeho cílem není zabití ale jeho útoky jsou natolik brutální, že na způsobená zranění oběť často umírá. Při setkání s takovým typem útočníkem je třeba myslet hlavně ne záchranu života ke kterému může vést podřízení se jeho příkazům.

4. Agresivní – vzrušený násilník „Psychopat“

Nejnebezpečnější typ útočníka podílející se na znásilněních 4,5 %. Je to pohledný a hlavně inteligentní muž, který svůj čin připravuje a plánuje. Součástí plánu je i odstranění oběti jako svědka. Sadistický útočník, který násilí provádí pro své potěšení. Vzhledem k oprávněnému strachu o život je nutné se v případě ohrožování takovým násilníkem pokusit i o sebeobranu i za cenu sebe zranění a nebo o které není jisté zda se zdaří.

Přehled

image„Chlapák“
Chce si ‚jen‘ dokázat svoji nadřazenost. Jednejte nečekaně a tvrdě.

„Chudák“
Často jedná z nedostatku příležitostí. Máte šanci uspět s verbální obranou.

„Mstitel“
Jde mu o vaše ponížení, ne o váš život. Neúspěšnou sebeobranou může být ale vyprovokován k život ohrožující brutalitě.

„Psychopat“
Jde vám o život. Pokuste se o cokoli i když bude malá naděje že to vyjde.

Závěrem

Sexuální fantazie mužů a žen týkající se násilí, ponížení a znásilnění jsou velice časté. Je paradoxem, a psychologové proto varují, že nebezpeční jsou právě osoby, které nejsou schopny tyto své potřeby uspokojit v rovině představ a fantazie, a musí své vzrušení uspokojit v reálném světě.

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3528 | 39%)
Ne (2705 | 30%)
Gaku-do je cesta, která vás naučí používat základní prvky sebeobrany, tuto cestu vám nabízím.........
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one