Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Fakta o ženské sebeobraně

  • Sexuální napadení jsou hlavně o dominanci, kontrole a většinou i o příležitosti.
  • Ženská sebeobrana se začíná již od verbální obrany.
  • Pro snížení reakce ženy na situaci je nutné cvičit předem připravované scénáře.
  • Efektivní technika je ta, která zastaví soupeře do 3 minut (včetně verbální části).
  • Nejlepší obranou je útěk a pokud nelze, tak tvrdý útok.
  • Většina lidí z neznámých důvodů jde po městě aniž by pozorovalo, co se děje v okolí.
  • První pravidlo je nedostávat se do oblastí či situací, kde hrozí napadení.
  • Pokud první pravidlo nelze dodržet, platí pravidlo druhé - UTÍKEJTE. Zapomeňte na vaši kabelku, zapomeňte na váš nákup či kabát a prostě utíkejte.

12 rad ženám aneb jak se nestát obětí násilníka

 

1)        První věc, na kterou se tito muži dívají, je účes. Spíše půjdou po ženě s culíkem, copánkem nebo dalším účesem, za který mohou ženu snáz chytit. Také si spíše vyberou ženu s dlouhými vlasy. Ženy s krátkými vlasy nejsou běžným cílem.

2)        Druhá věc, na niž se muži zaměří, je oblečení. Vyberou si ženu, jejíž oděv lze snadno strhnout nebo se ho zbavit. Hodně násilníků si s sebou nosí nůžky, aby mohli oblečení rozstřihnout.

3)        Dívají se po ženách, které zrovna telefonují mobilem, hledají něco v kabelce nebo se během chůze něčím zabývají, neboť v těchto momentech nejsou ženy ve střehu a mohou být snadno přemoženy.

4)        Denní doba, kdy muži nejspíše zaútočí a znásilní ženu, je brzo ráno, mezi 5:00 a 8:30.

5)        Nejtypičtější a nejčastější místo je parkoviště u obchodu s potravinami. Druhé nejčastější místo je parkoviště nebo garáž u kanceláří. Na třetím místě jsou veřejné záchody.

6)        Muži si vyhlížejí ženu, kterou mohou snadno popadnout a rychle ji odvléci na jiné místo, kde se nemusejí obávat vyrušení.

7)        Pouze 2 procenta mužů sdělila, že s sebou nosí zbraň, protože za znásilnění je možné dostat 3-5 let, ale trest za znásilnění se zbraní je 15-20 let (tyto údaje odpovídají americkým zákonům).

8)        Pokud ukážeš jakoukoliv známku boje, znejistíš je, protože jim trvá pouze minutu či dvě zjistit, že jít po tobě nemá cenu, protože by to bylo časově náročné.

9)        Všichni tito muži se shodli na tom, že by si nevybrali ženu, která si nese deštník nebo další podobné předměty, které mohou být použitelné na určitou vzdálenost. O klíčích to neplatí, protože aby je žena mohla použít jako zbraň, musí se dostat skutečně blízko k útočníkovi.

10)     Několik obranných mechanismů, které instruktor doporučuje: Pokud za tebou někdo jde po ulici, v garáži či ve výtahu, podívej se mu do obličeje a zeptej se ho na něco, např. kolik je hodin nebo si s ním krátce popovídej "to je hrůza, jaké je venku počasí," "to bude zase letos zima" apod. Tím zjistíš, jak vypadá a můžeš ho později identifikovat, a zároveň tím ztratíš přitažlivost jako objekt.

11)     Pokud někdo přichází směrem k tobě, dej ruce před sebe a zakřič "stop" nebo "drž se zpátky". Většina násilníků prozradila, že nechali na pokoji ženu, která křičela, protože tím naznačila, že by se nebála bránit. To znamená, že vyhledávají snadný cíl.

12)     Pokud s sebou nosíš pepřový sprej (instruktor sám na něj nedá dopustit a nosí ho všude), zakřič "mám pepřový sprej" a drž ho před sebou, to ho zastraší.


Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3534 | 39%)
Ne (2706 | 30%)
Gaku-do je cesta, která vás naučí používat základní prvky sebeobrany, tuto cestu vám nabízím.........
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one