Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
1. První reakce
Ať se to zdá sebevíce zajímavé, sebeobrana začíná slovně. Většina lidí když zjistí, že se za nimi někdo nebezpečně blíží, neudělá nic. Bojí se otočit a dopředu zareagovat. S tím útočník počítá. Proto se vyplatí reagovat jako první. Radím, otočte se a důrazně se zeptejte: Potřebujete něco?Copak je? Dotyčného tím překvapíte. V tu chvíli vidí odpor, potenciální problémy, a o nic takového dotyčný nestojí. Převážná většina útočníků (nejedná-li se o profesionála či psychopata) nejsou žádní hrdinové, a když vidí u druhého člověka odhodlání, sami nakonec mohou dostat strach.

2.Místo napadení a příčina napadení
Útočník hledá většinou odlehlá místa kde půjdete sami. Parky, tmavá zákoutí, prázdnou ulici....
Jak jsem již dříve uvedl v jiných článcích na stránkách Gaku-do, dobré je míti v ruce klíče, příp. kámen, který najdete po cestě, el. obušek, paralizér (pepřák, slzák, či jiné spreje), zde je dobrý zvláště pro ženy lak na vlasy, hřeben, hrst drobných mincí, písek....
Dostal jsem nedávno dotaz, a co když již neuvidí, nebo když mu to vyjmenované hodíte do obličeje a kopne te je do rozkroku či kolene co když bude mít pak zdravotní problém s kolenem či něčím jiným? Těchto předsudků se nebojte platí to pro muže tak i pro ženy. Člověk, který nás přišel napadnout si s námi nejde povídat, jde nám fyzicky, morálně, duchovně i duševně ublížit. V lepším případě okrást, v horším případě znásilnit, udělat znás invialidu (záměrná prac. neschopnost - vyřizování účtů, potrestání) či dokonce vás zabít.

3. Reakce při napadení
Když přijde napadení, hlasitě křičte (hoří - když je u vás více lidí). Křikem mu berete jistotu a zhoršujete mu podmínky, je pravdou že to u něho vyvolá větší agresivitu ale toho se nebojte. A co je dobré křičet, aby jste přivolali pozornost či pomoc? Pomoc přepadení! Pomoc zloděj!
Nebojte se vlastní agrese, jde vám o život jak jsem napsal v předchozím bodě. Zasáhněte ho nemilosrdně tvrdě a pak utečte. Je dobré to učinit tak, aby vás nedoběhl. Kdyby se vám povedlo ho i omráčit stejně utečte, zavolejte policii, nebojte se volal i 112, určitě pak navštivte psychologa, řekně te to rodině - i ta za vás vám může poskytnout tuto pomoc. Ne vždy to jde ale skuskte se někomu svěřit, jinak ten kdo vás napadl to udělá někomu dalšímu.

4. Proč se to to násilí děje?
To jsem převážně uvedl v čl. Typy útočníků (a dalších jiných článcích). Je zde i několik nových skutečností. Je to i vlivem migrace, která sem přinesla ne jen cizince, kteří by si to doma ani netroufli, kvůli tvrdým zákonům jejich země, ale i vlivem utečenců (muslimů), kteří v ženě, která není muslimka vidí sexuální objekt, či otorkyni. Je to talé úpadkem společnosti, jelikož se vytrácí slušnost a tato společnost přináší také agresivní filmy, videa na internetu, šílené hry, aj.

5. Co pomůže?
Víra v lepší zítřky, víra v lepší svět, modlitba za mír, správní přátelé, změna prostředí - jiné město, bydliště, kurzy sebeobrany, poznání vlastní cesty - náboženstvím. Mě pomohla víra v Ježíše, díky němu věřím i v lepší svět.

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3528 | 39%)
Ne (2705 | 30%)
Gaku-do je cesta, která vás naučí používat základní prvky sebeobrany, tuto cestu vám nabízím.........
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one