Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Sebeobranou doporučené prostředky z běžného života:

Hůl - ač se to nezdá, vycházkovou nebo francouzskou holí můžete pachateli poměrně hodně ublížit nebo hůl použít na bodání, sekání, odtlačení (uchopením oběma rukama a dát do vodorovné polohy), přitlačit pachatele ke zdi horizontálně drženou holí na ohryzku ke zdi, útok holí na genitálie; zachycení za krk, stažení hlavy dolů a kop do obličeje.

Batoh, taška, jiné zavazadlo - vcelku dobře nás ochrání před útokem předmětem (bodná, sečná zbraň, bejsbolová pálka) - batohem se pokoušíme vykrývat rány. Lépe aby byl pobodán nebo posekán batoh než naše končetiny nebo dokonce naše tělo.

Židle - pokud chytneme židli nohami směrem k pachateli, můžeme se aktivně bránit rychlým bodnutím do pachatelova těla, můžeme pachatelovo tělo zachytit mezi nohy židle a přitlačit ke zdi. Židle je vynikající ochrana proti bodným a sečným zbraním, kdy se zabrání kontaktu pachatele s obětí.

Klíče - klíče na kroužku chytíme tak, aby jednotlivé klíče byly mezi prsty. Útočíme na citlivá místa - obličej, krk, genitálie. Je možné svazek chytit i tak, že jej máme jako nůž - klíče tedy držíme v uzavřené dlani a hroty klíčů směřují směrem od malíku - v pravém úhlu oproti ose ruky.

Hřeben - hroty hřebenu při přejetí přes kořen nosu způsobí bolest, velmi často krvavé zranění.

Deštník - bodání, sekání, dále podobné použití jako hůl - viz výše.

Spray - slzný spray, voňavka, barva ve spray, ad. - útočíme vždy na oči, vyřadíme tak útočníkovy zrakové vjemy, čímž je výrazně oslaben.

Kniha - útok hranou těžší knihy s rozmachem do obličeje, genitálií, břicha nebo hrudníku je velmi bolestivé.

Kufr - viz batoh

Osobní alarm - pokud se cítíte v nebezpečí, vytrhnete pojistku a alarm odhodíte opodál. Zvuk je pronikavý, pachatel buď jde zlikvidovat alarm (a vy utíkáte) a nebo utíká sám pachatel (zvuk osobního alarmu má kolem 100-120 dB a nenechá nikoho v klidu - obzvlášť v absolutní noci).

Pravidla při napadení:

 • pokud jste verbálně nebo fyzicky napadeni, sledovat ruce a oči pachatele, zda nemá zbraň

 • pokud by se snažil pachatel o fyzický kontakt, pokud je to možné, tak odcházíme nebo utíkáme a pokud to není nezbytně nutné snažíme se nejít do protiútoku (pachatel může mít u sebe např. nůž a jedním bodnutím nás tak připravit o život!!!)

 • oslovit konkrétní osobu - "haló, pane, vy v té kostkované modré košili, pomozte mi!" - pokud se jedná o skupinu lidí, kteří jen tupě přihlížejí, tato konkrétní osoba zřejmě pomůže, protože jí bude trapné to neudělat před svědky


Jednoduché útoky:

 • pokud nám pachatel šáhne na kabelku nebo zavazadlo, chytneme jeho ruku a prudce jej otevřenou dlaní (nejlépe její zápěstní hranou) udeříme do nosu, způsobí to výraznou bolest a omráčení pachatele

 • pokud nás pachatel drží za oděv - ruku mu přidržíme na našem těle a opět uděláme výše uvedený útočný úder

 • hodit pachateli do obličeje nějaký předmět nebo sypký materiál nebo jej udeřit zavazadlem do hlavy a několika intenzivními kopy nebo ranami na citlivá místa na obličeji nebo jinde na těle útočníka spacifikovat

  Doporučení, Rady:

 • NEBOJTE SE BRÁNIT, ALE OBRANA NESMÍ PŘEVÝŠIT ÚTOK! POKUD VÁM NĚKDO CHCE UKRÁST KABELKU A VY JEJ POTÉ CO VÁM JI ODNÁŠÍ ZAÚTOČÍTE TAKOVÝM ZPŮSOBEM, ŽE JEJ ZABIJETE (NAPŘ. UHOZENÍM KAMENEM DO HLAVY), NEBYL JIŽ AKTIVNÍ ÚTOK, ALE MSTA A PÁCHÁTE TRESTNÝ ČIN! Z TOHOTO DŮVODU VŽDY ZVAŽTE, ZDA POUŽÍT ZBRAŇ (PISTOLI, NŮŽ, BOXER, AD.), ZPŮSOB OBRANY TEDY NESMÍ BÝT ZCELA ZJEVNĚ NEPŘIMĚŘENÝ ÚTOKU

 • NEBOJTE SE NEPŘÍJEMNOSTÍ, KTERÉ MOŽNÁ VZNIKNOU TÍM, ŽE SE SNAŽÍTE DOVOLAT POMOCI NAPŘÍKLAD KŘIKEM! VAŠE ODVAHA VÁM MŮŽE ZACHRÁNIT ŽIVOT NEBO MAJETEK!

 • BUĎTE VELMI OPATRNÍ V NOCI A SNAŽTE SE NIKDY NECHODIT SAMI (PLATÍ HLAVNĚ PRO ŽENY)

 • BRAŇTE SE AŽ JSTE OHROŽENI, POKUD NA VÁS NĚKDO POKŘIKUJE Z 10 METRŮ, NENÍ TO ÚTOK! ÚTOK JE TO, POKUD ÚTOČNÍK SVÝMI VNĚJŠÍMI PROJEVY JASNĚ DÁVÁ NAJEVO MOŽNOU NÁSLEDNOU ATAKU NEBO JI JIŽ ZAPOČAL

 • NEVĚŘTE NIKOMU V TOM CO ŘÍKÁ - PACHATELÉ MÍVAJÍ VELMI DOBROU FANTAZII K TOMU, JAK VÁS OBELSTÍT!

 • ÚTOK NESMÍTE NIKDY SAMI VYPROVOKOVAT!

 • VYHÝBAT SE SKUPINÁM LIDÍ, KTERÉ MOHOU BÝT POTENCIONÁLNĚ NEBEZPEČNÍ. SKUPINA SE TOTIŽ VŽDY CÍTÍ BÝT SILNĚJŠÍ A PŘEDEVŠÍM ANONYMNĚJŠÍ NEŽ JEDNOTLIVEC.

 • NENECHTE SE OBTĚŽOVAT, OBTĚŽOVÁNÍ BY MOHLO VÉST K DALŠÍ ATACE - K UBLÍŽENÍ

 • SLEDUJTE SVÉ OKOLÍ A REAGUJETE NA OKOLNOSTI VČAS A AKTIVNĚ - POKUD VIDÍTE, ŽE JE NEBEZPEČNÉ INDIVIDUUM U VAŠEHO AUTA, VY JSTE UVNITŘ, OKAMŽITĚ ZAMČETE DVEŘE A NAPŘ. TRUBTE KLAKSONEM, ABYSTE NA SEBE UPOZORNILI.

 • NEVĚŘTE SOLIDNÍMU VZEZŘENÍ LIDÍ!!! VĚTŠINA PACHATELŮ TRESTNÝCH ČINŮ SE TAK SNAŽÍ VYPADAT.

 • POKUD JSTE TEN, KDO JDE NĚKOMU NA POMOC, SNAŽTE SE Z DAVU DALŠÍCH LIDÍ VYBRAT NĚJAKÉHO ČLOVĚKA, SE KTERÝM POMŮŽETE DRUHÉMU. MYSLETE MIMO JINÉ I NA VLASTNÍ BEZPEČÍ A POKUD MÁTE POCIT, ŽE JE ÚTOK V PŘESILE A V OKOLÍ NENÍ NIKDO, BY VÁM MOHL POMOCI V BOJI S ÚTOČNÍKEM, KTERÝ NAPADL UTLAČOVANÉHO, VOLEJTE POLICII

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3528 | 39%)
Ne (2705 | 30%)
Gaku-do je cesta, která vás naučí používat základní prvky sebeobrany, tuto cestu vám nabízím.........
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one