Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Obrana proti agresivním psům či jinému zvířeti

Obrana proti agresivním psům či jinému zvířeti

Volně pobíhající pes zaútočil na nic netušícího mladíka, který se procházel parkem. Muž se jen díky dobré fyzické zdatnosti a hromadě štěstí ubránil. Celý incident neskončil tragicky jako u většiny podobných útoků. Mladík vyvázl s drobnými kousanci, které ošetřili po příjezdu záchranáři. Horší problém je, když jde matka s dítětem po ulici, v parku nebo si samotné dítě hraje venku či starý člověk je na ulici a tito všichni lidé mohou být napadeni agresivním psem bez pána.

Útoky agresivních psů na veřejnosti jsou stále častější. Nemusí jít však pouze o útok na vás jako osobu, ale také na vašeho mazlíčka, se kterým jste zrovna na procházce. Jak se máte bránit? Budete spoléhat na vaši fyzickou zdatnost? Nebo na to, že budete mít zrovna štěstí a nepotkáte volně pobíhajícího agresivního psa? Jak to řešit?

Základním pravidlem je být vždy ve střehu a vnímat okolí, ve kterém se pohybujete. V případě nebezpečí můžete aktivně reagovat na blížící se problémy. Nebojte si říct o pomoc lidí a také určitě zavolejte policii.

Mezi účinné obranné prostředky proti psům, které jsou volně prodejné, patří především pepřové spreje a elektrické paralyzéry.
Mnoho lidí se nás ptá, jestli jsou pepřové spreje také na psy či ostatní agresivní zvířata. Prakticky každý pepřový sprej je účinný na zvířata, ve většině případech jsou psy citlivější na "pepřák" než lidé. Stejně tak paralyzéry na zvířata působí mnohem efektivněji (ale samozřejmě stále jim nezpůsobí dlouhodobé následky).

Novinkou jsou i elektrické paralyzéry slouží k obraně proti psům. Psi se totiž bojí elektrického výboje, který elektrický paralyzér vydává, a můžete jej tak odradit ještě před samotným útokem. Pokud by se útočící zvíře dostalo do takové blízkosti, že byste jej mohli zasáhnout přímo, došlo by k omráčení zvířete, nikoli k jeho usmrcení. V současné době je na českém trhu široký sortiment elektrických paralyzérů, které je možné pořídit za „pár“ korun. Paralyzéry jsou velmi účinné obranné prostředky a můžete je použít nejen na agresivní psy, ale i v běžném životě v případě napadení.

Pro svoji ochranu lze použít i další obranné prostředky, a to pepřové spreje. Pepřové spreje jsou v dnešní době hojně používány Policií České republiky, bezpečnostními agenturami a dalšími instituty, které dobře vědí, proč tyto prostředky mají k dispozici. Důvod je jednoduchý – nízká pořizovací cena, ale především vynikající výsledky při použití proti lidem a zvířatům.

Pokud jste si všimli něčeho neobvyklého, je dobré mít při sobě jakýkoli účinný obranný prostředek - v tomto případě pepřový sprej - a vzít jej do ruky. Pepřový sprej stimuluje receptory nervových zakončení nejen u lidí, ale i psů, a působí jim tak bolest a extrémní pálení, které vyprchá po minimálně 30 minutách. Výstřik účinné látky oleoresin capsicum může mít dvojí charakter. A to buď formu mlhy, která zvyšuje pravděpodobnost zásahů, anebo tekuté střely. Výhodou tekuté střely je fakt, že ani při silnějším větru se neobrátí proti vám, což se u „mlhy“ může při nepříznivých podmínkách stát. Mezi opravdu účinné a ověřené pepřové spreje proti psům patří pepřový sprej Anti-Hund, PROTECT , FOX LABS a pepřový sprej KO-JET, který mimo jiné používá PČR.

Ne všechny útoky však byly životu nebezpečné a poškození vyvázli téměř bez následků. Psí kousnutí však může způsobit různé infekce, můžete se nakazit vzteklinou apod. Léčba je ve všech případech relativně komplikovaná. Mnoho útoků zanechalo na obětích doživotní následky nebo jiná psychická traumata. A některé skončily bohužel tragicky. Budete i vy riskovat, že třeba budete mít zrovna štěstí? Není lepší investovat nějakou tu stokorunu, cítit se bezpečněji, a mít jistotu, že se v případě útoku můžete bránit?

Sprej ale není všelék

Tak jako ruku na srdce, kdo každý den u sebe bude tahat paralyzér nebo pepřák, fyzicky méně zdatné osoby (ženy) asi ano, ale muži asi moc ne. Když se bráníte psovi, tak hrozně záleží na situaci. Za jakou část těla vás kouše atd. Když už vás jak se říká, trhá třeba na ruce, tak mu prostě vrazte prsty do očí, nebo prudkou ranou zespodu proražte ohryzek a udusí se (stejně jako u člověka), popřípadě do čenichu, způsobí to velké poškození, ale také to toho psa může více nasrat. Když vás položí na zem, tak není nic důležitějšího, než si chránit krk. Tam vám instinktivně půjde, je to nejslabší místo. Snažte se přitisknout hlavu co nejvíce k hrudníku, abyste si zakryly krk, a snad vám někdo pomůže. Když pak třeba psa dostanete na záda, tak přišlápnout přední nebo zadní tlapu a tu druhou táhnout co největší silou na druhou stranu - vyhodíte mu ji z kloubů a pes je bezbranný, přičemž to přežijete, takže to je pro každého celkem dobrý. Někdy ale stačí i jen stát a on vás jen očichá a nechá vás být, hlavně neutíkat tam je šance velmi malá.
Druhy paralyzérů.jpg

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3528 | 39%)
Ne (2705 | 30%)
Gaku-do je cesta, která vás naučí používat základní prvky sebeobrany, tuto cestu vám nabízím.........
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one