Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Malý životopis učitele Gaku-do

 

O učiteli Gaku-do

 


Jmenuji se René Nedvěd.

 

Narodil jsem se 31.1. 1976 v Praze. Měl jsem klidné a běžné dětství v normální rodině. Dětství jsem prožil v panelákovém domě, ale naštěstí jsme měli za domem les, kde se dalo běhat, cvičit a hledat klid. Od svých 6 let  jsem byl napadán staršími kluky a tak jsem hledal nějakou metodu, jak se jim bránit. Vždy jsem však stačil  utéci, jelikož jsem dobře běhal. Měl jsem až časem štěstí, asi v mých 8 letech, kdy jsem začal potkávat různé kluky, kteří se zajímali o různé bojové umění, zejména karate, judo a box. Pochytil jsem od nich dobré základy, ale stále jsem hledal cestu, která by mě nejvíce naplnila. Pak jsem poznal i několik Asiatů, kteří mě vedli novým směrem, který zde nebyl příliš znám. Opět jsem poznával různé přátele, kteří se již zabývali novějšími bojovými uměními, které se do ČR dostávali  až po revoluci 1989. Byly to např. tato bojová umění: Kung-fu, Čínský box, Kick box, Thaiský box, Taiči, Ninjucu, Hwarang-do, Aiki-do. I zde jsem poznal určité základní techniky, ale i jejich historii a filozofii, např. Buddhismus,  Zen buddhismus, Taoismus.

V roce 1989 jsem se přihlásil na Taekwon-do WTF(Severní styl Koreje), později vzniklo ITF(Jižní styl Koreje). Zde jsem velice brzy vynikal v tomto umění, na základě nabitých předchozích zkušeností.

V Praze na Slávii  jsem v roce 1992 vybojoval 2. místo na Mistrovství Evropy juniorů v kumite (na full (plný) kontakt). V té době jsem však brzy odešel do ústraní, z osobních a zdravotních důvodů.

V tomto období jsem udělal řadu chyb a hodně jich lituji. Byl jsem zbaven svého titulu a bylo mi zakázáno cvičit. Učil jsem i plno kamarádů i lidí, kteří toho bohužel zneužili a i já se chlubil uměním veřejně a nevkusně . Bylo to mé nevyzrálé období osobnosti v období puberty. Čas mi dal naštěstí na vše zapomenout a posílil mě, že už jsem se těmto chybám začal vyhýbat.

Vyučil jsem se železničářem a šel na vojnu.

Na vlastní žádost jsem byl dán k výsadkářům, kteří byli později přejmenováni na brigádu rychlého nasazení. Zde jsem se přiučil novému umění Musa-do a speciálním technikám armády. V rámci výcviku jsem jako voják cvičil s vojenskou námořní pěchotou Velké Británie a to 14 dní v Boleticích. Učili jsme se od nich otázky přežití, sebeobranné prvky, taktiku a různé záškodnické věci. Učili nás i různí specialisté v otázkách přežití. Zde jsem jako mladý člověk porušil své zásady a zneužil umění sebeobrany při různých rvačkách v hospodě i mimo ni. Myslím si, že to bylo v té domě u vojáků normální.

Po návratu z armády jsem si obnovil v bojovém umění Taekwon-do 2 dan (2 černý pás), ale musel jsem ze zdravotních a osobních důvodů odejít. 

V současné době pracuji na Oblastním ředitilství Praha u SŽDC, státní organizace.

Jsem šťastně ženatý a mám dvě děti.

A co bych řekl na svůj dosavadní život?

Kdyby člověk nedělal chyby, tak by nezmoudřel, nezklidnil se a nenašel sám sebe. Dnes vím, že jsem nalezl smysl života. Smyslem života je totiž: Najít, přijmout a obejmout Boha (přijmout jej jako přítele, který je naším rádcem, průvodcem a oporou). Pochopit jeho lásku, víru, milosrdenství a odpuštění. Najít smysl života, je největším pokladem a lidským štěstím.

Svým způsobem člověk dospěje. Podle evangelia se dospělost nebo velikost neměří individuální mocí, které se člověk těší, ani individuální výkonností, ale naopak schopností být malý a považovat se za služebníka všech. Můj život byl a snad ještě bude pestrý, ale nelituji ho. Prožil jsem dobrou i špatnou zkušenost. Bůh mi ukázal cestu, kterou se mám vydat: Nevzdávat se, bojovat, riskovat, vážit si života, vážit si rodičů i vlastní manželky a dětí, ale i lidí, všímat si maličkostí, milovat svoji ženu, své děti, rodinu ale i žít nadějí v lepší život.

Díky dobrým lidem, literatuře a vlastnímu přesvědčení jsem se stal křesťanem 14.4.2007. Dnes vím, že to byla správná volba. Snažím se dávat lidem lásku, podporu a víru v život v rámci svých možností.

Všude kolem nás je spousta násilí a především lidí, kteří nám chtějí ublížit. Proto jsem se rozhodl, že předám lidem své dovednosti a zkušenosti z umění sebeobrany a to, jak se bránit domácímu či jinému násilí.

A můj recept na život?

Užívejte si darů života, založte si vlastní rodinu, poznejte nové přátele a poznávejte krásy Země.

Díky Boží lásce a odpuštění Ježíše Krista můžeme žít šťastně, svobodně a plni lásky, na celé planetě Zemi. Proto děkuji každý den Bohu modlitbou za všechny tyto dary života a prosím jej za odpuštění hříchů a také ho prosím, aby pomohl všem lidem, kteří trpí a jsou v nouzi.

Všichni děkujme Bohu, že nás má rád a že mi máme své rodiny, přátele a známé. Nikdy nebudete sami, i když už ztratíte celou rodinu, bude s vámi Bůh až do konce vašeho života.

Proto žiji dneškem, realitou a věřím v lepší budoucnost.

Všichni si můžeme někdy zoufat, že něco nezvládneme. Postupem času jsem zjistil jednu důležitou pravdu a to, že: "Pán (Bůh) se o vás postará podle míry vaší důvěry!"

Celý život je také s námi anděl strážný, který nás vede tou správnou cestou, mnohdy si to však nechceme přiznat, nevěříme totiž na anděly a to je právě ta chyba... Jednou však na to přijdete a vaše srdce se naplní nejen radostí ale i vírou v lepší zítřky.

Největším středem a láskou je pro náš život Ježíš Kristus. On je cesta pravda a život...

 

Co říci závěrem?

Je jen na Vás po jaké duchovní cestě se vydáte....

Lidem ze srdce a rád předám své znalosti sebeobrany, ale i některé zkušenosti z vlastního života, učitel Gaku-do

Bc. René Nedvěd.

Nový příspěvek

Nový příspěvek

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3528 | 39%)
Ne (2705 | 30%)
Gaku-do je cesta, která vás naučí používat základní prvky sebeobrany, tuto cestu vám nabízím.........
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one