Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Tangsudo

Tangsudo je nové korejské bojové umění, podobné taekwon-du. Od taekwon-do se vyštěpilo v r. 1953, když mistr Hwang Ki založil korejskou Asociaci Tangsudo.

 

Jedná se o korejské bojové umění, sebeobrannou disciplínu, zformovanou na základě starodávných korejských bojových systémů.

TANG – znamená úder nebo útok
SOO (čti su) – znamená ruce
DO – životní cesta či umění
 

Tang Soo Do je zobrazením věčného trojúhelníku:
těla+mysli+ducha, který je
vzájemně propojen. Výcvik je navržen tak, aby poskytoval jedinečnou fyzickou a mentální koordinaci, kterou Tang Soo Do poskytuje. Studenti se učí používat ruce a nohy k napodobení skutečného boje s neozbrojeným, případně ozbrojeným útočníkem. S těmito prvky se učí metoda sebeobrany, která není závislá na síle či technice.

Tělesná zdatnost
Dostat se do dobré fyzické kondice není pouze luxus, ale nutnost pro údržbu dobrého zdraví. Zatímco se učí techniky pro sebeobranu, zvyšuje se flexibilita, síla a koordinace. Systém obsahuje aerobní cvičení vynikající pro kardiovaskulární systém, který pomáhá redukovat váhu.

Mentální síla
Systém zdůrazňuje různé mentálně-fyzické atributy. Studenti jsou trénováni včlenit psychickou koncentraci, sebedisciplínu a respekt k druhým ne pouze v kurzech, ale i v běžném životě. Společně speciálním cvičením, jako meditace a dechová cvičení můžou studenti lépe kontrolovat své emoce.

Sebeobrana, redukce a váha
Syntéza Tang Soo Do technik je vyučována způsobem přizpůsobeným potřebám mužů i žen, která vychází z přirozené charakteristiky stylu. Různé kombinace intenzívního tréninku technik zvyšují sílu a koordinaci nohou, hrudi, paží, hýždí a v oblasti břicha. Zatímco se drilují sebeobranné techniky, pracují všechny svalové skupiny, dochází k redukci tuku a posílení svalů.


matt-spagn

 
¨

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3528 | 39%)
Ne (2705 | 30%)
Gaku-do je cesta, která vás naučí používat základní prvky sebeobrany, tuto cestu vám nabízím.........
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one