Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

                                                                                 Taekkyon

Taekkyon je starý korejský bojový sport, kde je povoleno kopání a podrážení, které mají za cíl srazit protivníka na zem. Turnaje měly často amatérský charakter a zúčastňovali se jich obyčejní lidé, jako tomu bylo u boxerských soubojů ve staré Anglii. Trénovali ho často nevzdělaní venkované a nejednou měl charakter rodové rivalizace.

Taekkyon byl zakázan na počátku 30. let 20.století japonskými okupačními zákonodárci a od té chvíle začal pomalu zanikat.

V 50. letech 20. století vymizel téměř zcela. Naživu zůstal pouze jediný mistr - Duk Ki Song. Soudí se, že taekwon-do vděčí taekkyonu za svou současnou popularitu díky podobnému názvu, protože konkurenční bojové sporty - tangsudo a kongsudo, jejichž názvy mají japonský původ, se z důvodu proti japonských nálad netěšily zvláštní oblibě. Taekkyon se nyní v Jižní Korei opět obnovil díky působení Songa, kterému korejská vláda dala za úkol zachovat tento sport jako jedno z národních kulturních dědictví.

Někteří historici taekwon-do zastávají názor, že tvůrci tohoto sportu praktikovali taekkyon. Avšak techniky taekkyonu nemají mnoho společného s taekwon-do. V taekkyon dominují techniky sloužící k tomu, aby byl soupeř zbaven rovnováhy, kdežto v taekwon-do převažují techniky silných kopů z výskoku a otočky na horní partie protivníkova těla.

 Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3528 | 39%)
Ne (2705 | 30%)
Gaku-do je cesta, která vás naučí používat základní prvky sebeobrany, tuto cestu vám nabízím.........
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one