Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Co je Gaku-do a jeho význam

Gaku-do
(Prvky: juda,aikida,taekwonda,musada, hwarang-do)
 
Gaku-do - znamená zkoumat, hledat cestu. Zkoumat cestu znamená zkoumat sebe sama. Cesta nás probouzí k sobě samým, ke svému opravdovému „já".Pomocí pozornosti, soustředění a pečlivosti k cestě vzniká probuzená mysl. Tato pozornost je koncentrace na „tady a teď ". Smyslem bojových umění je mysl, láska a odpuštění, a pak teprve obrana a útok.

Dnešní doba je plná násilí a lidmi, kteří nám mohou nebo chtějí ublížit. Nejvíce násilí bývá pácháno na ženách.
Jedná se převážně o pokus či přímé znásilnění ženy nebo o domácí násilí. Díky mistrům východu máme možnost se těmto lidem bránit a využívat tak jejich umění sebeobrany, moudrosti a filozofie k užitečným účelům v životě.

Mé umění sebeobrany Gaku-do Vám poskytne malý, ale účinný základ jak se bránit a případně bránit druhé v krizových situacích. Naučí vás, aby jste v konfliktní situaci nepropadly bezradnosti a panice, ale i přemýšleli o sobě samých.

Sebeobranu použijeme pouze tehdy, jeli to nevyhnutelně nutné (viz. § 29 trest.zákona). Po napadení se vždy snažte, v rámci svých možností, útočníkovi poskytnout první pomoc, zavolat záchranku nebo policii. Při odmítnutí poskytnutí první pomoci v ten moment se jedná o porušení § 150 trestního zákona, s možností odnětí svobody na 2 roky. Mějte na paměti, že Gaku-do nevychází pouze z boje, ale z míru a odpuštění. Odpustíme-li osobě, co nám ublížila, ale i sobě, uzdravíme tak  duši jeho i svoji. To je cesta učení Gaku-do
a tuto cestu vám nabízím ze srdce.
 
Učitel Gaku-do Bc. René Nedvěd

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3528 | 39%)
Ne (2705 | 30%)
Gaku-do je cesta, která vás naučí používat základní prvky sebeobrany, tuto cestu vám nabízím.........
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one